O nas

RUSIECCY to gospodarstwo rodzinne.
W uprawie grzybów mamy ponad 30-letnie doświadczenie.

Gospodarstwo rolne prowadzimy od 1978r., a początek przygody z grzybami to rok 1986. Wtedy zajmowaliśmy się uprawą pieczarek, od początku lat 90-tych zajmujemy się uprawą grzybów i rozrośniętą grzybni boczniaka. Rok 2000 to kolejny etap w rozwoju – powiększenie powierzchni gospodarstwa rolnego i wzrost powierzchni uprawy grzybów i ich grzybni oraz wdrożenie nowych technologii przygotowania substratu i uprawy grzybów.

Dzięki ciągłemu unowocześnianiu i wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych w uprawie boczniaka jesteśmy jednym z największych producentów grzybów i rozrośniętej grzybni boczniaka w Polsce.

Stworzyliśmy własne nowe technologie, które niejednokrotnie przewyższają europejskie standardy w przygotowaniu substratu i uprawie boczniaka. Poprzez nasze wieloletnie doświadczenie producenci mogą być pewni wysokich plonów i powtarzalności uprawy przez cały rok, niezależnie od warunków zewnętrznych.

Ciągle pogłębiamy swoją wiedzę związaną z całokształtem uprawy grzybów i ich grzybni w oparciu o kontakt z najlepszymi naukowcami i placówkami naukowymi oraz specjalistami w branży grzybów w kraju i zagranicą.